Spotkanie literackie w ramach Tygodnia Bibliotek: Literatura obyczajowa kontra kryminał [foto]

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, 14 maja 2024 roku o godzinie 16:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie odbyło się wyjątkowe spotkanie z cyklu "Piękna i Bestia". Tym razem mogliśmy spotkać się z dwoma pisarzami: Sylwią Trojanowską, reprezentująca literaturę obyczajową, oraz Markiem Stelarem, reprezentantem gatunku kryminalnego.

Goście mieli okazję poznać różnice między literaturą obyczajową a kryminałem, a także dowiedzieć się, jakie są inspiracje oraz proces twórczy obu autorów. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników, którzy aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadając pytania oraz dzieląc się swoimi refleksjami na temat literatury obyczajowej i kryminalnej.

Sylwia Trojanowska - pisarka, trener biznesu i coach. Zakochana w Szczecinie, muzyce filmowej oraz Italii. Razem z mężem i synem mieszka w otulinie Puszczy Bukowej w Szczecinie.
Jest autorką powieści obyczajowych oraz sztuk teatralnych.
W swojej twórczości stara się zarażać optymizmem i pozytywnym spojrzeniem na to, co przynosi życie.

Marek Stelar - rocznik 1976. Architekt buszujący na obrzeżach zawodu; miłośnik kryminałów i horrorów, muzyki elektronicznej XX wieku; squasha, w którego już nie zagra i wybrzeża Bałtyku, gdzie uwielbia jeździć o każdej porze roku. Zafascynowany Berlinem i starym Szczecinem.

Polecane odnośniki do wybranych stron jednostek i instytucji

Urząd Komunikacji Elektronicznej

Urząd Komunikacji Elektronicznej

Sprawdź, czy dowód osobisty jest gotowy

Sprawdź, czy dowód osobisty jest gotowy

Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Serwis podatkowy

Serwis podatkowy

Pomerania 360

Pomerania 360

Mapa Gminy

Mapa Gminy