Niezwykłe podróże Mariusza Kurca. Inspirujące spotkanie w Chojnie [foto]

Dnia 9 maja br. mieszkańcy Chojny mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu z podróżnikiem Mariuszem Kurcem. Spotkanie, które odbyło się w Centrum Kultury oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej, przyciągnęło zarówno młodzież, jak i dorosłych.

Mariusz Kurc, podróżując głównie autostopem, odwiedził ponad sto krajów na przestrzeni ostatnich 30 lat. Jego niezwykłe doświadczenia zostały podzielone z uczestnikami spotkania poprzez oryginalne autorskie filmy z własnych podróży. Wzbogacone o opowieści z trasy, te filmy stanowiły zarówno źródło fascynującej wiedzy o różnych kulturach i miejscach na świecie, jak i inspirację do realizacji własnych marzeń o podróżach.

Spotkanie miało charakter profilaktyczno-motywacyjny, skierowany zarówno do młodzieży, jak i dorosłych. O godzinie 11:00 uczniowie klas VII ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz SP 2 w Chojnie wzięli udział w spotkaniu, absorbując się niezwykłą opowieścią o podróżach Mariusza Kurca. Natomiast o godzinie 17:00 dołączyli do nich dorośli oraz młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Spotkanie z Mariuszem Kurcem nie tylko otworzyło oczy na bogactwo świata, ale także zainspirowało do poszukiwania własnych przygód i pokonywania granic. Dzięki takim inicjatywom mieszkańcy Chojny mają szansę na poszerzenie horyzontów i odkrywanie nowych perspektyw życiowych.

fot. Miejska Biblioteka Publiczna

Polecane odnośniki do wybranych stron jednostek i instytucji

Urząd Komunikacji Elektronicznej

Urząd Komunikacji Elektronicznej

Sprawdź, czy dowód osobisty jest gotowy

Sprawdź, czy dowód osobisty jest gotowy

Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Serwis podatkowy

Serwis podatkowy

Pomerania 360

Pomerania 360

Mapa Gminy

Mapa Gminy