Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Przebudowa ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż Podmurza w Chojnie

 

Gmina Chojna na podstawie Decyzji o przyznaniu wsparcia z dnia 15 kwietnia 2011 r. w ramach wsparcia działań Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” 2007 – 2013 uczestniczy w niemiecko – polskim przedsięwzięciu jakim jest Projektu pn. „Infrastruktura łącząca dla polskich i niemieckich gmin i miast  Mark Landin, Brüssow, Carmzow-Wallmow, Schenkenberg, Schönfeld, Mescherin, Angermünde, Schwedt/Odra, Banie, Cedynia, Chojna, Gryfino, Kolbaskowo, Stare Czarnowo i Trzcińsko-Zdrój; przebudowa ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż Podmurza w Chojnie.”

W projekcie biorą udział partnerzy z Polski i Niemiec. Przedsięwzięcie Gminy Chojna w ramach ww. Projektu polega na przebudowie ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż zabytkowych murów obronnych w mieście Chojna, który ma charakter drogi turystycznej spacerowo – rekreacyjnej. W celu poprawy warunków technicznych nawierzchni jezdni ciągu pieszo – jezdnego zaprojektowano ścieżkę o szerokości 3,0 m o nawierzchni z kostki kamiennej rzędowej, podzielonej na 5 odcinków, tj:
- ul. Bałtycką z ul. Szewską
- ul. Browarną z ul. Dworcową
- ul. Dworcową z ul. Piekarską
- ul. Piekarską z ul. Bol. Chrobrego
- ul. Szkolną z ul. Bałtycką.
Prace budowlane wykona firma „BEN-BRUK” Benedykt Chłap ze Stargardu Szczecińskiego. Oficjalne przekazanie placu budowy planowane jest na dzień 7 lutego 2012 r. Całkowita wartość dofinansowania z Unii Europejskiej 4.511.729,00 Euro, tj. 85% kosztów Projektu, w tym wartość zadania Gminy Chojna ok. 1.600.000,00 zł przy czym wkład własny Gminy wynosi 240.000,00 zł. Zakończenie realizacji inwestycji przewiduje się na 31.10.2012 rok.

 

Folder do pobrania

 

Strona główna

Licznik odwiedzin

11251833

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV