Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

III Przegląd Pieśni Maryjnych już w sobotę w kościele Mariackim

W imieniu organizatorów III Przeglądu Pieśni Maryjnych „Oto Matka Twoja”, który odbędzie się 18 maja 2019 roku w Chojnie, serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału i uczestnictwa w tej wyjątkowej imprezie. Przegląd odbędzie się już po raz trzeci w pięknym, symbolicznym miejscu, perle architektury sakralnej Pomorza Zachodniego, jaką jest podnoszony z ruin Kościół Mariacki w Chojnie. W miesiącu maju artyści amatorzy z terenu powiatu gryfińskiego, ale także z dalszych stron, w tym ze Szczecina, śpiewają tu na cześć Matki Bożej.

To muzyczne spotkanie nie tylko zbliża ze sobą ludzi – wykonawców, mieszkańców, przedstawicieli Kościoła i władz świeckich. Utrwala też piękną, polską tradycję i duchową kulturę naszego narodu, tak głęboko związaną z kultem Maryjnym, a przejawiającą się bogactwem stylów i form muzycznych, wielością i różnorodnością utworów i pieśni.

Po raz trzeci zatem będziemy śpiewać w Chojnie sławiąc pieśnią i modlitwą Matkę Boga, wyrażając radość ze wspólnego spotkania, ciesząc się życiem naszej wspólnoty pod Jej nieustającą opieką. II Przegląd Pieśni Maryjnych "Oto Matka Twoja" został objęty Patronatem Honorowym przez JE Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, Wojewodę Zachodniopomorskigo Pana Tomasza Hinca oraz Burmistrz Chojny Panią Barbarę Rawecką.

 

III Przegląd Pieśni Maryjnych „Oto Matka Twoja”
Chojna, 18 maja 2019 roku

Część I - Kościół Mariacki w Chojnie

  • 14.00 – Nabożeństwo Majowe uczestników Przeglądu, zaproszonych gości i mieszkańców
  • 14.20 – okolicznościowe przemówienia
  • 14.30 – część artystyczna – prezentacje muzyczne uczestników Przeglądu
  • 16.30/17.00 (około) – zakończenie części artystycznej i przejście uczestników i gości do Centrum Kultury

 Część II - Centrum Kultury w Chojnie (sala widowiskowa)

  • 17.00 (około) – wspólna modlitwa, poczęstunek, biesiadowanie połączone ze śpiewem ochotników, nawiązanie nowych i odnowienie starych znajomości
  • 19.00 – pożegnanie

Strona główna

Licznik odwiedzin

9990932

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności