Herb Gminy Chojna
Logo Gminy Chojna
Herb Gminy Chojna
Logo Gminy Chojna
Logo BIP Facebook Wysoki kontrast

Srebrna konferencja w Goleniowie

Osiem ciekawych prelekcji przygotowanych przez ekspertów z całego kraju, dwie inspirujące debaty a także taneczny wieczór integracyjny...

Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego zaprasza rady seniorów z Pomorza Zachodniego oraz osoby, które czują się odpowiedzialne za dobrostan seniorów w swoich społecznościach do udziału w 2-dniowej "SREBRNEJ KONFERENCJI", czyli spotkaniu zachodniopomorskich rad seniorów i środowiska samorządowego.

Konferencja odbędzie się w dniach 31 maja - 1 czerwca w Goleniowie (JF DUET Hotel, ul. Maszewska 19).

Będą to dwa dni twórczej dyskusji na temat polityki senioralnej, stanowiącej dziś jedno z kluczowych wyzwać dla Polski w kontekście starzejącego się społeczeństwa a także doskonała okazja do budowania sieci kontaktów i wymiany doświadczeń. 

Przedstawiciele biura Rzecznika Praw Obywatelskich podzielą się rekomendacjami działań dla rad seniorów i samorządów lokalnych w zakresie polityki senioralnej. Konsultant Głównego Urzędu Statystycznego omówi wyniki najnowszych badań statystycznych dotyczących sytuacji osób starszych w Polsce. Przewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów zaprezentuje dotychczasowe działania tejże organizacji na szczeblu krajowym.

Nie zabraknie również informacji o możliwych źródłach finansowania działań senioralnych w perspektywie najbliższych lat oraz konkretnych ofert współpracy dla rad seniorów i samorządów zainteresowanych świadomym zarządzaniem polityką senioralną. Konferencję poprowadzi natomiast Dariusz Baranik, czołowy prezenter szczecińskiego oddziału Telewizji Polskiej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom nocleg oraz wyżywienie.

Działasz w radzie seniorów albo zajmujesz się polityką senioralną na szczeblu samorządowym? Już dziś zgłoś swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Rejestracja prowadzona jest do piątku 13 maja. Rady seniorów o osoby zakwalifikowane do udziału w konferencji zostaną poinformowane najpóźniej do dnia 20 maja. 

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo pod adresem:
http://www.radnysenior.pl/zaproszenie-do-udzialu-w-srebrnej-konferencji-w-goleniowie/

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
tel. 91 350 82 62
e-mail: biuro@pfsp.pl

Informacje o organizatorze: www.PFSP.pl

Konferencja realizowana jest z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Polecane odnośniki do wybranych stron jednostek i instytucji

Urząd Komunikacji Elektronicznej

Urząd Komunikacji Elektronicznej

Sprawdź, czy dowód osobisty jest gotowy

Sprawdź, czy dowód osobisty jest gotowy

Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Serwis podatkowy

Serwis podatkowy

Pomerania 360

Pomerania 360