Odra żegna się z IV ligą. Prezes zapowiada wzmocnienia [foto] [wideo]

Odra Chojna w miniony weekend rozegrała ostatni mecz w sezonie 2023/2024. Niestety, ale następne mecze rozgrywane będą klasę niżej, czyli w klasie okręgowej. Odra zajęła w tabeli ostatnie, 18 miejsce.

Mimo porażki, zawodników godnie pożegnali kibice, którzy zjawili się przy Wojska Polskiego wywieszając transparent z hasłem "Wkrótce Wracamy!". 

O zmianach wypowiedział się Leszek Siatka, prezes klubu.

na zdjęciu: Leszek Siatka, prezes klubu MKS Odra Chojna

Nowy trener

W poniedziałek 17 czerwca w mediach klubowych i na stronie internetowej pojawił się komunikat o zmianie na stanowisku trenera. Na ławce zasiądzie Rafał Kaliciak, który wcześniej pracował między innymi dla Energetyka Gryfino oraz Grot Gardno. Jego asystentem będzie Paweł Andrzejewski.

- Po ostatnim spotkaniu ligowym spotkałem się z zespołem. Przedstawiłem im ogólny zarys tego jak będą wyglądały przygotowania do nowego sezonu. Wiadomo, że zespół spada z 4 ligi i chcąc szybko się odbudować kluczem dla nas jest utrzymanie kadry na nowy sezon i dokonanie wzmocnień. O tym też rozmawiałem z zespołem i zarządem. I na tym głównie się skupiam w pierwszych dniach mojej pracy w Odrze. Mam nadzieję, że chłopaki po spadku będą chcieli pokazać, że potrafią grać w piłkę i wygrywać. - mówi nam Rafał Kaliciak.

- To o co będziemy walczyć, będzie zależało od wielu czynników. Przede wszystkim od tego jak będzie wyglądała kadra, jak szybko znajdziemy wspólny język i od pracy jaką wykonamy.
Myślę, że po okresie przygotowawczym będzie można stawiać cele przed drużyną. Jak będziemy wiedzieli kto będzie vw kadrze vi jak wygląda nasza gra. Nie chcę przez to powiedzieć, że nie jesteśmy ambitni. I nie chcemy wrócić do 4 ligi. Ale staram się patrzeć realnie i wiem, że kilka zespołów ma silne kadry. Więc rywalizacja będzie spora. A do niej trzeba się przygotować z każdej strony. Dlatego liczę na zespół i nowych zawodników, że uda nam się stworzyć ambitną grupę. Jeśli wszystko się zgra to na pewno będziemy walczyć w każdym meczu o 3 punkty.
- dodaje trener.

na zdjęciu: Rafał Kaliciak, nowy trener MKS Odra Chojna

Polecane odnośniki do wybranych stron jednostek i instytucji

Urząd Komunikacji Elektronicznej

Urząd Komunikacji Elektronicznej

Sprawdź, czy dowód osobisty jest gotowy

Sprawdź, czy dowód osobisty jest gotowy

Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Serwis podatkowy

Serwis podatkowy

Pomerania 360

Pomerania 360

Mapa Gminy

Mapa Gminy