Gmina Chojna przekazała 50 tys zł. na zakup dwóch wozów dla PSP Gryfino

Astronomiczny pierwszy dzień wiosny dla Państwowej Straży Pożarnej z Gryfina jest dniem szczęśliwym. To właśnie dziś (tj. 20 marca) o godzinie 9.45 rozpoczęła się uroczystość z przekazaniem dwóch wozów.

W uroczystościach udział wzięli między innymi: Zbigniew Bogucki - Wojewoda Zachodniopomorski, Andrzej Szelążek - Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Wojciech Konarski - Starosta Powiatu Gryfińskiego oraz samorządowcy którzy również postanowili wesprzeć inicjatywę.

Gminy Chojna postanowiła przeznaczyć 50 tys złotych - Dla mieszkańców Gminy Chojna ważne jest bezpieczeństwo. W momencie, gdy możemy pozyskać środki albo sprzęt który broni i ratuje życie, zawsze jesteśmy skłonni wydać pieniądze - mówi Burmistrz gminy Chojna, Barbara Rawicka  - Te samochodny na pewno będą teraz służyły mieszkańcom całego powiatu, ale też szczególnie mieszkańcom naszej gminy - dodaje.

Zakupiono:
średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault MDA3C D - 959 400,00 zł
lekki samochód ratownictwa technicznego Isuzu D-MAX - 227 550,00 zł

Po oficjalnych uroczystościach, które odbyły się na placu przed remizą, goście zostali zaproszeni do sali, w której odbyło się podsumowanie roku 2022. Tam mogliśmy dowiedzieć się jak w liczbach prezentują się akcje PSP Gryfino. Między innymi usłyszeliśmy także o "Misji Francja", gdzie pięciu naszych druhów wyjechało zza granicę aby wspomóc w gaszeniu potężnego pożaru (z całej Polski wyjechało 146 strażaków).


Polecane odnośniki do wybranych stron jednostek i instytucji

Urząd Komunikacji Elektronicznej

Urząd Komunikacji Elektronicznej

Sprawdź, czy dowód osobisty jest gotowy

Sprawdź, czy dowód osobisty jest gotowy

Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Serwis podatkowy

Serwis podatkowy

Pomerania 360

Pomerania 360

Mapa Gminy

Mapa Gminy