Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkania Integracyjne - Rozpoczęcie Sezonu 2022

2022-04-03 20:49:22

„Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkania Integracyjne – Rozpoczęcie Sezonu 2022”, to tytuł projektu realizowanego w dniach 1-2 kwietnia przez KLUB MOTOROWY CHOJNA z udziałem niemieckiego partnera MOTORSPORTCLUB SCHWEDT e.V. Projekt był dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania). 

Było to już trzynaste działanie realizowane przez KM Chojna z niemieckim partnerem Motorsportclub Schwedt e.V. z udziałem funduszy unijnych za pośrednictwem Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania.

W piątek 1 kwietnia odbyło się spotkanie robocze zarządów partnerskich klubów. Przygotowano tor i zaplecze techniczno-organizacyjne do praktycznego przeprowadzenia treningów (przejazdów kontrolnych).

W sobotę 1 kwietnia odbyły się treningi kontrolne, które miały charakter rekreacyjny. Zawodnicy z pełnym zapałem ruszyli na tor. Pomimo ogromnego zmęczenia nie ukrywali oni swojego zadowolenia z możliwości spotkania oraz nie szczędzili słów uznania pod adresem organizatorów imprezy, deklarując jednocześnie udział w następnych edycjach spotkań. 

Dzień zakończył się wieczorem integracyjnym. Wyrażano opinie, że tego typu spotkania otwierają nowe możliwości w Euroregionie Pomerania – poszerzając i zacieśniając kontakty polsko-niemieckie, sprzyjające obustronnej współpracy i wzajemnej wymianie doświadczeń.

Sobotnią imprezę swoją obecnością zaszczyciła burmistrz Chojny Barbara Rawecka i jej zastępca Marcin Pisanko. W dyskusjach nie pominięto kwestii rosyjskiej zbrojnej interwencji w Ukrainie i wynikających z niej zagrożeń dla wartości europejskich. Wyrażono pełne poparcie i uznanie dla bohaterskiego NARODU UKRAIŃSKIEGO i jego prawa do samostanowienia w strukturach europejskich.

(tekst i zdjęcia – KM Chojna) 


motocross_sezon_2022Strona główna

Licznik odwiedzin

12079867

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV