Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

WSPÓLNYMI SIŁAMI PRZECIW KORONIE - MIT VEREINTEN KRÄFTEN GEGEN CORONA [video]

2022-01-25 18:25:39

Od 15.05.2021 do 15.12.2021 realizowaliśmy w naszej szkole projekt dofinansowany z Funduszu Małych Projektów  INTERREG VA – nabór specjalny COVID-19. To już nasz trzeci  wspólny projekt w ramach FMP-Covid-19.

Naszym partnerem byli nasi przyjaciele zza Odry, czyli uczniowie i nauczyciele z Gesamtschule Talsand  w Schwedt/Oder, z którymi pielęgnujemy naszą polsko-niemiecką przyjaźń już od trzech lat. Nasze więzy i radość ze wspólnego spędzania czasu skłoniła nas do tego, abyśmy wspierali się
i utrzymywali kontakt  również w tych trudnych dla nas czasach koronawirusa.

Głównym celem projektu jest rozszerzenie dotychczasowej współpracy w zakresie uświadamiania dzieci i młodzieży o epidemii, profilaktyce w szkołach. W ramach tego łączyliśmy się na  polsko-niemieckich  wideokonferencjach, podczas których rozmawialiśmy o aktualnej sytuacji w naszych szkołach i państwach. Wymienialiśmy się informacjami  na temat profilaktyki COVID-19 i nowych obostrzeniach.  Oprócz tego uczyliśmy się, a przede wszystkim  świetnie bawiliśmy się  podczas lekcji języka polskiego, niemieckiego i angielskiego. Nowy monitor interaktywny  i 15 nowych laptopów  wraz z ładującą szafą umożliwiły nam sprawne  prowadzenie lekcji  online.

Z funduszy na kwotę ponad 15,000 Euro zakupiliśmy nie tylko sprzęt, który nam ułatwił nawiązywanie kontaktu, ale również środki do dezynfekcji oraz  maseczki, dzięki którym czuliśmy się bezpieczniej w naszej szkole.

Cieszymy się, że mogliśmy zrealizować kolejny wspólny projekt, który umocnił nasze dotychczasowe więzi przyjaźni i rozwinął nasze umiejętności językowe.

Koordynatorem projektu był nauczyciel języka niemieckiego Tomasz Ostrycharczyk, partnerem ze strony  niemieckiej była nauczycielka języka polskiego pani Katarzyna Kubacha.

„Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)”.

- Tomasz Ostrycharczyk, nauczyciel języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 2 im Kornela Makuszyńskiego w ChojnieStrona główna

Licznik odwiedzin

12079904

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV