Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkania Integracyjne 16 lat razem - Chojna 2021

2021-11-28 21:43:05

„Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkania Integracyjne 16 lat razem - Chojna 2021”, to tytuł kolejnego (już dwunastego) projektu realizowanego przez Klub Motorowy Chojna i Motorsportclub Schwedt e.V. dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania). W piątek 19 listopada miało miejsce posiedzenie robocze zarządów obydwu klubów. Przeprowadzono analizę i ocenę dotychczasowych poczynań i nakreślono kierunki dalszych wspólnych działań na 2022 rok.

W sobotę 20 listopada w restauracji „Premier Cru” w Chojnie odbyło się spotkanie członków obydwu klubów motorowych. Uczestników i zaproszonych gości powitał Marek Kugler prezes KM Chojna. Dyskutowano na temat wpływu i skutków pandemii na sporty motorowe i więzi społeczne. Po wystąpieniach i dyskusji prezes KM Chojna Marek Kugler wręczył z okazji 16 lat polsko-niemieckiej współpracy okolicznościowe statuetki, osobom (w tym członkom KM Chojna i MC Schwedt e.V.) oraz zaproszonym przedstawicielom instytucji i organizacji pozarządowych za działania na rzecz polsko-niemieckiej współpracy i integracji europejskiej poprzez wspieranie i propagowanie sportów motorowych.

W swoim wystąpieniu Marek Kugler powiedział: „Realizacja przez nasze kluby polsko-niemieckich przedsięwzięć na tak wielką skalę byłaby niemożliwa bez współfinansowania ich z funduszy europejskich oraz Państwa zaangażowania i życzliwości. Trwająca od 16 lat z naszym niemieckim partnerem współpraca, realizacja obecnego i poprzednich projektów potwierdza, że integracja społeczna może i powinna od-bywać się m.in. poprzez sport i rekreację. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w czasie panującej pandemii COVID-19”. Szczególne podziękowania skierował pod adresem pań, życiowych partnerek zawodników obydwu klubów, za przyjęcie zaproszenia oraz za wyrozumiałość i cierpliwość, jak okazują swoim partnerom, których pasją są sporty motorowe.
 
Po części oficjalnej odbył się wieczór integracyjny, który rozpoczęto uroczystą obiadokolacja połączoną z degustacją potraw kuchni staropolskiej. Spotkanie uświetnił koncert w wykonaniu amatorskiego zespołu wokalno-muzycznego, który spotkał się z dużym aplauzem uczestników, co skończyło się zabawą taneczną. Tym razem spotkanie miało charakter integracyjno-towarzyski, a celem jego było wzmocnienie polsko-niemieckich kontaktów przerwanych i osłabionych obostrzeniami pandemii koronawirusa, która miała i nadal ma znaczny wpływ na zmianę relacji społecznych, które uległy pewnego rodzaju rozluźnieniu.
Charakter spotkania pokazał, jak ważnym czynnikiem integrującym jest udział w nim życiowych partnerek członków klubów i jak wielki ma to wpływ na akceptację i nieco inne postrzeganie w oczach pań zainteresowań sportem motorowym (pasji) ich partnerów. 

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili m.in.: Zastępca Burmistrza Chojny Marcin Pisanko, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Chojnie Bartosz Michno, Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek oraz prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie Józef Liszczak.

motocross_16_latStrona główna

Licznik odwiedzin

11743921

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV