Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkania Integracyjne - Rozpoczęcie Sezonu 2021

2021-06-08 13:53:02

„Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkania Integracyjne – Rozpoczęcie Sezonu 2021”, to tytuł projektu realizowanego w dniach 4-5 czerwca przez KLUB MOTOROWY CHOJNA z udziałem niemieckiego partnera MOTORSPORTCLUB SCHWEDT e.V. Projekt był dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Pierwotny termin spotkania zaplanowano w dniach 9-10 kwietnia, jednakże z powodu pandemii COVID-19 realizacja projektu w ww. terminie była niemożliwa.

Było to jedenaste przedsięwzięcie realizowane przez KM Chojna z niemieckim partnerem Motorsportclub Schwedt e.V. z udziałem funduszy unijnych za pośrednictwem Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania.

W piątek 4 czerwca odbyło się spotkanie robocze zarządów obu klubów. W związku ze sprzyjającą pogodą, długo oczekiwane spotkanie odbyło się na wolnym powietrzu – bezpośrednio przy torze motocrossowym w Chojnie. Rozmawiano o wspólnych planach w bieżącym roku oraz omówiono działania zaplanowane w dniu następnym.

W sobotę 5 czerwca odbyły się treningi kontrolne, które miały charakter rekreacyjny. Zawodnicy z pełnym zapałem ruszyli na tor. Pomimo ogromnego zmęczenia nie ukrywali oni swojego zadowolenia z możliwości spotkania po tak długiej przerwie z powodu pandemii COVID-19 oraz nie szczędzili słów uznania pod adresem organizatorów imprezy, deklarując jednocześnie udział w następnych edycjach spotkań.

Dzień zakończył się wieczorem integracyjnym. Wyrażano opinie, że tego typu spotkania otwierają nowe możliwości w Euroregionie Pomerania – poszerzając i zacieśniając kontakty polsko-niemieckie, sprzyjające obustronnej współpracy i wzajemnej wymianie doświadczeń.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili m.in.: Burmistrz Chojny Barbara Rawecka, Zastępca Burmistrza Chojny Marcin Pisanko, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Chojnie Bartosz Michno.

(tekst i zdjęcia – KM Chojna)

 

spotkania_motocross_2021Strona główna

Licznik odwiedzin

11123092

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV