Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

wyGRAJ z COVID-19!

2020-10-29 13:19:51

 

Koronawirus COVID-19 niewątpliwie odcisnął swoje piętno również w systemie edukacji szkolnej. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele musieli w krótkim czasie wdrożyć nauczanie online. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie połączyła siły wraz z partnerem niemieckim Szkołą z Angermünde biorąc udział w projekcie transgranicznym, celem zacieśnienia współpracy w dziedzinie edukacji, nauki i kultury, ale przede wszystkim poszerzenia wiedzy w zakresie pandemii. W projekcie, który trwa od 28.09.2020 do 28.02.2021, bierze udział około 50 uczniów z Polski i Niemiec, po 25 uczniów z obu zaprzyjaźnionych szkół oraz 5 nauczycieli z Polski i 3 z Niemiec. W realizację projektu zaangażowani są nauczyciele biologii, informatyki, języka niemieckiego i języka angielskiego. Wartościowy projekt możliwy jest dzięki dofinansowaniu z Funduszu Małych Projektów (FMP) Komunikacja-Integracja-Współpraca „Walka z pandemią COVID-19 i jej konsekwencjami w Euroregionie Pomerania”.

Zdalne nauczanie uczniów w dwóch różnych krajach odbywa się za pomocą widokonferencji, prezentacji multimedialnych, szkoleń dla nauczycieli oraz wspólnej nauki. Podczas polsko-niemieckich spotkań uczniowie zdobywają wiedzę na podstawie materiałów opracowanych przez nauczycieli i uczniów po dwóch stronach Odry, szlifują język obcy oraz uczą się pracy w zespole. W trakcie trwania projektu powstanie również gra multimedialna „wyGRAJ z COVID-19!”, która będzie podsumowaniem cyklu spotkań online przeprowadzonych za pomocą nowoczesnych przekaźników multimedialnych.

Taki projekt to z pewnością dobry ruch w walce z COVID-19.

 Strona główna

Licznik odwiedzin

11581311

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl Deklaracja dostępności

Obsługa techniczna
ALFA TV