Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

OGŁOSZENIE - Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

2019-11-14 08:27:10

W związku z ogłoszeniem naboru wniosków w programie pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Burmistrz Gminy Chojna informuje o możliwości uzyskania dofinansowania na odbiór tego typu odpadów. Program przewiduje dofinansowanie w formie dotacji do 100% kosztów kwalifikowanych. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego, a ostatecznymi odbiorcami będą rolnicy, posiadacze odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

W ramach dotacji kwalifikowane są wyłącznie koszty transportu z miejsca wskazanego przez Gminę oraz koszty odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag, bez kosztu dostarczenia odpadów do wskazanych punktów.

Do złożenia wniosku o dotację wymagane jest przeprowadzenie inwentaryzacji ilości odpadów objętych programem. W związku z powyższym obecnie prowadzone jest wstępne rozeznanie potrzeby przeprowadzenia takiej akcji.

Zainteresowani mieszkańcy, prowadzący gospodarstwa rolne na terenie Gminy Chojna zamierzający skorzystać z dofinansowania powinni złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim w Chojnie, ul. Jagiellońska 4,  74-500 Chojna w terminie do 29 listopada 2019 r. 

Wzór wniosku dostępny jest:

  • Urzędzie Miejskim w Chojnie, pokój nr 10,
  • do pobrania plik poniżej
  • u sołtysów.

Wraz z deklaracją uczestnictwa w programie należy złożyć informację o posiadanych odpadach pochodzących z działalności rolniczej oraz podpisaną informację o przetwarzaniu danych osobowych.

 

DEKLARACJA PRZYSTĄPIENIA DO PROGRAMU USUWANIA FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJStrona główna

Licznik odwiedzin

10269914

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności