Chojeńskie maluchy w Operze i u Strażaków (SP nr 1 w Chojnie)

2018-11-30 13:47:56

22 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich z chojeńskiego Korczaka, wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Tam udali się do Opery na Zamku, gdzie uczestniczyli  w interaktywnych warsztatach Roztańczony OPERAnek, podczas których mieli okazję poznać różne gatunki tańca, zwłaszcza tańców polskich, zarówno w teorii, jak i w praktyce. 

Warsztaty prowadzone były przy udziale tancerzy Opery na Zamku, pod okiem których  ćwiczyli kroki krakowiaka, poloneza, mazura, kujawiaka czy zbójnickiego. Po lekcji chwilę mogli poświęcić na zwiedzanie zamkowych krużganków.W drodze powrotnej zrobili dłuższy przystanek w Gryfinie, gdzie zwiedzili jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Panowie strażacy oprowadzili uczniów po całym budynku, pokazali jak działa dyspozytornia, zaprezentowali strażackie wozy, zademonstrowali próbny alarm, pełne strażackie umundurowanie i różne sprzęty, no i oczywiście zjazd po rurze strażackiej. Po tej wizycie wszyscy jeszcze bardziej docenili trud pracy jaką muszą na co dzień wykonywać strażacy.
Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom za czas, cierpliwość i wielką wiedzę, zaś panu Danielowi Kałużniakowi pięknie dziękujemy za zorganizowanie całej wizyty i pomoc w czasie wycieczki. Strona główna
BIP
BIP

Licznik odwiedzin

9049698

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności