Uchodźcy to nie liczby, to osoby - pokaz filmów dokumentalnych o tematyce migracyjnej

2018-11-22 14:42:17

Uchodźcy to nie liczby, to osoby

Inicjatywa Dom Otwarty i Stowarzyszenie Refugees Szczecin zapraszają w środę, 12 grudnia do Centrum Kultury w Chojnie, plac Konstytucji 3 Maja, na pokaz filmów dokumentalnych o tematyce migracyjnej.

Niedawny kryzys migracyjny opisuje się głównie liczbami. Tyle to a tyle tysięcy uchodźców dotarło do Europy. Tylu to a tylu migrantów zginęło na Morzu Śródziemnym. Tyle osób zaczyna nowe życie w Szwecji, a tyle uzyskało status uchodźcy w Niemczech. Te liczby mogą przytłaczać. Tymczasem za każdą z nich kryją się zwykli ludzie, których spotkała tragedia. Organizatorzy chcieliby przybliżyć widzom tę ludzką twarz kryzysu uchodźczego i indywidualne historie kryjące się za obco brzmiącymi imionami.

„Z uchodźcami w Polsce jest trochę jak z jednorożcami: nikt ich nie widział, ale wszyscy o nich mówią. Uchodźców w Polsce jest rzeczywiście niewielu, dlatego filmy wydają nam się dobrą metodą pośredniego spotkania” – mówi Natalia Gebert z inicjatywy Dom Otwarty, współorganizatora pokazów.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. W programie są dwa filmy: „Pokażcie to wszystko światu” w reżyserii Andrei Deaglio oraz „Ciężar dowodu” nakręcony przez Stefana Kessissoglou. Po projekcji organizatorzy zapraszają do dyskusji.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć.

Więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/2100459540267391/

 Strona główna
BIP
BIP

Licznik odwiedzin

8753317

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV