Dziś jest: Wtorek 16 października 2018, imieniny: Gawła i Ambrożego

Konkurs Krótkofalarski z okazji Festynu Rodzinnego - Chojna 2017

2017-06-07 12:07:58

10 i 11 czerwca 2017 r., w trakcie Festynu Rodzinnego - Chojna 2017 krótkofalowcy z klubu PZK SP1KZE organizują IV edycję konkursu, którego celem jest popularyzowanie krótkofalarstwa i poznawanie Ziemi Chojeńskiej oraz zdobycie dyplomu „Chojna 2017”. Jest on wydawany pod honorowym patronatem burmistrza miasta Chojny. Warunkiem zdobycia dyplomu jest nawiązanie przez krótkofalowców z kraju i z zagranicy jak największej ilości łączności i nasłuchów w dniach 10 i 11 czerwca 2017 r. z członkami naszego klubu. Z tej okazji będziemy pracowali na radiostacji pod specjalnym, okolicznościowym znakiem HF1CHO. Stacje, które spełnią warunki regulaminu wezmą udział w losowaniu nagrody głównej, którą jest radiotelefon przenośny oraz otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Klub SP1KZE jest jednym z młodszych klubów w województwie zachodniopomorskim. Powstał on 18.06.1986 roku w Mieszkowicach z inicjatywy kolegów Jurka SP1MWF i Pawła SP1MWN. Posiadał licencję kategorii II z dopuszczalną mocą nadajnika 15 watów. W 1995 r.  klub został przeniesiony do Chojny, odtąd mieścił się on w odrestaurowanym ratuszu miejskim z XVI wieku. Tutaj nawiązywaliśmy pierwsze łączności na falach krótkich. Pierwszym naszym urządzeniem nadawczym był tzw. „Bartek”, następnie ,,Kontur 116” - nasze pierwsze urządzenie produkcji fabrycznej. W tym też okresie otrzymaliśmy od kolegów ze Schwedt, z klubu DL0PCK, radiostację Teltow 215D. Na tej radiostacji zrobiliśmy pierwsze łączności DX (łączności poza Europę).

W czerwcu 2003 r. roku klub zmienił swoją siedzibę i obecnie mieści się w budynku Urzędu Miasta przy ul. Jagiellońskiej nr 2 . Dzięki zaangażowaniu członków klubu oraz bardzo dobrej współpracy z władzami miasta i przy pomocy finansowej pana burmistrza      Wojciecha Konarskiego w 2004 roku zakupiliśmy do klubu japoński transceiver Icom IC 706. 

W 2008 r. pracowaliśmy pod znakiem HF1ETT z okazji spotkania miast bliźniaczych DOUZELAGE, jakie miało miejsce w Chojnie. 

W 2011 r. z okazji 25 rocznicy istnienia klubu pracowaliśmy pod okolicznościowym znakiem SN25KZE i wysyłaliśmy z tej okazji okolicznościowe karty QSL, potwierdzające nasze łączności. Od 2014 r. w ramach obchodów Dni Chojny członkowie Klubu organizują pod patronatem burmistrza Wojciecha Federowicza konkurs, którego celem jest zdobycie ,,Dyplomu Chojna” oraz pracują pod okolicznościowym znakiem HF1CHO. Od 2016 r. wydawany jest dyplom ,,Powiat Gryfiński’’ pod patronatem Starosty Gryfińskiego Wojciecha Konarskiego.

Klub nasz skupia krótkofalowców, zapaleńców tego hobby, w różnym wieku i z różnym stażem krótkofalarskim. W chwili obecnej jest jedynym klubem w powiecie gryfińskim. Członkami klubu są krótkofalowcy z naszego powiatu oraz ze Szczecina  i z Niemiec. 

WZÓR DYPLOMU - CHOJNA 2017Strona główna
BIP
BIP

elektroniczny samorząd

Licznik odwiedzin

8303778

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV