Dziś jest: Poniedziałek 28 maja 2018, imieniny: Augustyna i Jaromira

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek (SP w Nawodnej)

2017-06-03 14:56:09

D29 maja 2017r., dzięki Bibliotece Miejskiej w Chojnie, uczniowie Szkoły Podstawowej  w Nawodnej wzięli udział w spotkaniu autorskim z p. Agnieszką Frączek- językoznawcą, germanistką i leksykografem, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. Pani Agnieszka w książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie.

Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka), o frazeologizmach (Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych). Stworzyła także serię książek logopedycznych (Dranie w tranie, Muł mądrala i innych wierszy co niemiara, Kelner Kornel i inne wiersze niesforne, Struś na cisie i inne fisie). 

W trakcie spotkania p. Frączek czytała i recytowała swoje wiersze, mówiła o etapach powstawania wierszy i opowiadała zabawne anegdoty związane z ich tworzeniem. Spotkanie było również ciekawą lekcją języka polskiego dotyczącą poprawności językowej i błędach jakie popełniamy w codziennej komunikacji. Na zakończenie p. Agnieszka odpowiadała na pytania uczniów i podpisywała swoje książki.

Dziękujemy Pracownikom Biblioteki Miejskiej w Chojnie za zorganizowanie spotkania, z nadzieją na dalszą owocną współpracę.

 Strona główna
BIP
BIP

elektroniczny samorząd

Licznik odwiedzin

7932172

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie Maciej Ostrowski e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV