Dziś jest: Poniedziałek 28 maja 2018, imieniny: Augustyna i Jaromira

Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt w Złocieńcu

2017-06-03 14:56:00

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie reprezentowała gminę oraz powiat na Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt, który odbywał się w Złocieńcu. Zawodniczki w składzie Agata Matuszewska, Magdalena Chatłas, Maja Jóźwiak, Katarzyna Jabłońska, Kinga Basic i Daria Kobylarz zmagały się z 4 konkurencjami tj.: bieg na dystansie 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na dystansie 600 m.

Dziewczęta bardzo dobrze wypadły na zawodach bijąc swoje rekordy życiowe i poprawiając wyniki punktowe z eliminacji powiatowych. Agata Matuszewska uczennica klasy 6 uzyskała 3 wynik w skoku w dal w województwie (skoczyła na odległość 4,54 cm) i tym samym zdobyła brązowy medal oraz uzyskała wśród wszystkich zawodniczek z województwa 3 wynik w klasyfikacji indywidualnej 4 konkurencji, zdobywając również brązowy medal. 

Spośród 21 szkół zgłoszonych do rywalizacji nasze zawodniczki uplasowały się na 9 miejscu w województwie. Nadmienić należałoby, iż jest to duży sukces oraz świetne warunki i predyspozycje indywidualne zawodniczek, ponieważ przy szkole na „Lotnisku” nie ma warunków do przygotowywania się na zawody tego rodzaju. Brak bieżni tartanowej, skoczni w dal zmniejsza szanse na rozwój uczniów i przygotowanie do zawodów. A w tym roku jest to kolejny sukces naszych uczniów na szczeblu wojewódzkim.Strona główna
BIP
BIP

elektroniczny samorząd

Licznik odwiedzin

7932167

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie Maciej Ostrowski e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV