Dziś jest: Sobota 21 kwietnia 2018, imieniny: Feliksa i Anzelma

3 Maja w Chojnie

2017-05-05 09:36:50

Obchodziliśmy 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą w Europie a drugą po konstytucji Stanów Zjednoczonych zapisana ustawą zasadniczą na świecie. Ustawa z dn. 3 maja 1791 r. stanowiła podsumowanie reform Rzeczpospolitej podjętych podczas Sejmu Czteroletniego.

Chojeńskie uroczystości rozpoczęły się mszą w intencji Ojczyzny celebrowaną przez ks. J. Zalewskiego w kościele p.w. Św.Trójcy. Następnie poczty flagowe, delegacje i  mieszkańcy udali się na plac Konstytucji 3 Maja, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. 

Po okolicznościowym przemówieniu burmistrza gminy Chojna A. Fedorowicza złożono wiązanki pod pomnikiem. Po części oficjalnej rozpoczęła się Majówka. W programie nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Były zamki dmuchane, malowanie twarzy i warsztaty plastyczne. W części artystycznej zaprezentowali się wokaliści Centrum Kultury w Chojnie. Jednostka OSP w Chojnie przygotowała niespodziankę dla dzieci. Można było uruchomić syrenę strażacką oraz zwiedzić kabinę strażackiego wozu. Uzupełnieniem była smakowita wojskowa grochówka.

Majówka w pełni się udała.

Dziękuję burmistrzowi Gminy Chojna A. Fedorowiczowi, ks. J. Zalewskiemu, Z. Hippmannowi, Jednostce OSP w Chojnie, A. Bałachowskiej i wokalistkom, A. Żuromskiej, E. Korban-Kosińskiej, KGW w Krzymowie, mediom, delegacjom, pocztom sztandarowym, współpracownikom oraz uczestnikom uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dyrektor Centrum Kultury w Chojnie
Barbara Andrzejczyk


 

3maja_2017 GaleriaStrona główna
BIP
BIP
BIP

elektroniczny samorząd

Licznik odwiedzin

7832416

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie Maciej Ostrowski e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV