Dziś jest: Sobota 21 kwietnia 2018, imieniny: Feliksa i Anzelma

Gimnazjum bezkonkurencyjne!!!

2017-05-05 09:28:40

W dniach 21-23.04.2017 r. Oddział Zachodniopomorski PTTK w Szczecinie zorganizował w Szkole Podstawowej w Reptowie finał wojewódzki XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Współorganizatorami imprezy byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Szkoła Podstawowa w Reptowie, Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

W eliminacjach wojewódzkich OMTTK PTTK wzięły udział dwa (3-osobowe) zespoły z naszego gimnazjum wyłonione w eliminacjach powiatowych .
Celem Turnieju jest:

  • Poznawanie i popularyzowanie przez młodzież piękna Ziemi Ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości
  • Upowszechnianie krajoznawstwa i turystyki, jako form aktywnego wypoczynku
  • Promocja walorów krajoznawczych i turystycznych Polski
  • Wymiana doświadczeń i prezentacja dokonań w zakresie krajoznawstwa i turystyki

Pierwszego dnia uczestnicy brali udział w marszu na orientację oraz każdy indywidualnie pisał testy z zakresu krajoznawstwa województwa zachodniopomorskiego, podkarpackiego i Polski. Oprócz tego uczniowie pisali testy z ruchu drogowego, pierwszej pomocy, historii PTTK oraz zdobywania odznak krajoznawczych. Drugi dzień turnieju to zmagania praktyczne, czyli: rowerowy tor przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, wyznaczanie azymutów i szacowanie odległości i wysokości, rozpoznawanie obiektów województwa zachodniopomorskiego oraz rozpoznawanie roślin i drzew. Po zmaganiach turniejowych odbyła się wycieczka do Stargardu w towarzystwie przewodnika. Ostatniego dnia miało miejsce ogłoszenie wyników .

Nasze drużyny spisały się na medal!! 
Ewa Jabłońska, Julia Laskowska i Jakub Piatkowski zajęli pierwsze miejsce, natomiast Klaudia Szczerek, Kaja Jaworska i Konrad Matoszko miejsce drugie. Przyznano również wyróżnienia za najlepiej napisane testy z zakresu krajoznawstwa i tu również nasi uczniowie napisali najlepiej – pierwsze miejsce Julia Laskowska i Konrad Matoszko.

Drużyna z miejsca pierwszego w dniach 8-11 czerwca będzie brała udział w eliminacjach ogólnopolskich w Ustrzykach Dolnych.

Gratulacje!!!
I powodzenia w dalszych zmaganiach!!! 

 Strona główna
BIP
BIP
BIP

elektroniczny samorząd

Licznik odwiedzin

7832404

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie Maciej Ostrowski e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV