Dziś jest: Poniedziałek 18 czerwca 2018, imieniny: Marka i Elżbiety

III miejsce chojeńskich gimnazjalistów w II Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy

2017-05-05 09:21:56

24 kwietnia 2017 r. w Gryfinie odbyły się II Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Nasze gimnazjum reprezentowali: Kaja Jaworska z kl. I a, Roksana Czuchrowskaz  kl.II a, Julia Zielinkiewiczz kl. II e oraz Zofia Gałuszka i Hubert Trygub z kl. II b. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się wiadomościami teoretycznymi oraz praktycznymi umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy podczas scen pozorowanych, które do złudzenia przypominały sceny realistyczne.

W ściśle określonym czasie drużyna musiała udzielić pomocy, podjąć działania zapewniające bezpieczeństwo oraz wsparcie psychiczne poszkodowanym w różnych wypadkach: komunikacyjnym, poparzenie, rany postrzałowe i cięte, próba samobójcza, wypadek paralotniarza, zatrucie gazem i inne. Każdy zawodnik indywidualnie był oceniany przez osobistego sędziego. Uzyskane punkty stanowiły osiągnięcie całej drużyny. Na osiem drużyn w kategorii gimnazjalnej reprezentanci naszej szkoły zajęli 3 miejsce.

Uczniowie wykazali się wiedzą teoretyczną i praktyczną, umiejętnościami planowania działań i przewidywania skutków, współpracy, opanowania w sytuacji trudnejoraz odpornością psychiczną i kondycją fizyczną.  Udział w tego typu zawodach z pewnością przyda się w wielu sytuacjach życiowych.

Uczniów do zawodów przygotowywał pan Ryszard Juzyszyn, w czasie zawodów opiekę nad drużyną sprawowała pani Danuta Bil.

 

 


 

 Strona główna
BIP
BIP

elektroniczny samorząd

Licznik odwiedzin

7988874

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV