Dziś jest: Poniedziałek 18 czerwca 2018, imieniny: Marka i Elżbiety

Przedstawiciele chojeńskiego gimnazjum odwiedzili Grenlandię i Francję

2017-04-28 19:06:33

Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie już drugi rok realizuje projekt Akcji 2 Współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ . Projekt nosi tytuł  „Natura jest nasza siłą” , uczestniczą w nim trzy szkoły: College  Andre Malraux w Granville (Francja), Muusap Atuarfia w Saattut (Grenlandia) oraz Gimnazjum im. J. Korczaka w Chojnie (Polska).

W październiku ubiegłego roku przedstawiciele szkół partnerskich  odwiedzili nasze miasto, a w  dniach 27 -31 marca delegacje  uczniów  wraz z nauczycielami chojeńskiego gimnazjum uczestniczyły w rewizycie na Grenlandii i we Francji.

Do Francji pojechało siedemnastu  przedstawicieli naszej szkoły. Na miejscu uczniowie brali udział  w zajęciach lekcyjnych, odwiedzili jedną z najsłynniejszych stadnin koni  we Francji w mieście Sain-Lo, obserwowali wielki przypływ w Saint Martin, stworzyli międzynarodowe broszury na temat swoich miast i szkół, spotkali się z władzami miasta w miejskim ratuszu oraz próbowali francuskiej kuchni podczas wieczorku szkolnego. W drodze powrotnej zwiedzili Paryż.

korczak_francja Galeria

Grenlandię odwiedziło czworo przedstawicieli naszej szkoły. Podróż była wieloetapowa i bardzo ekscytująca, szczególnie lot helikopterem, a przepiękny zimowy krajobraz sprawiał, że droga minęła bardzo szybko. Na miejscu uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, grali w piłkę nożną na śniegu, łowili ryby po czym przygotowywali je do spożycia, podczas  spacerów  podziwiali ogromne lodowce i górę „Twarz śpiącego mężczyzny”, jeździli psim zaprzęgiem, kładami i skuterami śnieżnymi, odwiedzili oczyszczalnię wody oraz obserwowali prace w przetwórni ryb Royal Greenland, próbowali regionalnych potraw z  dorsza, halibuta, wieloryba, narwala, foki i renifera.  

korczak_grenlandia Galeria

Podróże i spotkania jakie  mają miejsce podczas trwania tego projektu owocują poszerzeniem widomości na temat krajów partnerskich, nawiązywaniem nowych i trwałych znajomości, uczą pracy zespołowej, są dobrą motywacją do nauki języków obcych.Strona główna
BIP
BIP

elektroniczny samorząd

Licznik odwiedzin

7988869

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV