Dziś jest: Poniedziałek 18 czerwca 2018, imieniny: Marka i Elżbiety

Święto Szkoły w chojeńskiej podstawówce

2017-04-27 14:00:57

26 kwietnia 2017 r. społeczność chojeńskiej Dwójki obchodziła Święto Szkoły. Jest to niezwykle ważna dla wszystkich uroczystość, do której uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przygotowują się w atmosferze radosnego oczekiwania.

Radosny Tydzień Patrona, poświęcony pamięci Słonecznego Pana Kornela Makuszyńskiego, daje nam wszystkim możliwość poczucia łączności z tradycją oraz szczególnej, przeznaczonej tylko na ten okres, aktywności, m. in. poprzez udział w zajęciach i konkursach tematycznie związanych z K. Makuszyńskim i jego utworami.

Kulminacją naszych działań jest dzień Święta Szkoły, podczas którego staramy się uczyć poprzez śmiech, ruch i zabawę.

Tegoroczne święto było wyjątkowe. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w Korneliadzie – wykazywali się umiejętnościami strategicznymi podczas gier planszowych, przygotowanych przez IPN, wiedzą o swoim patronie, a także sprawnością fizyczną. Wielu z uczniów przyszło do szkoły w przebraniach postaci z utworów naszego patrona – Jacek i Placek niosący księżyc zapadną nam długo w pamięci. Wydarzeniem, które było jedną z głównych atrakcji, a z której wyjątkowo dumne były Mały i Duży Samorząd Uczniowski, był Pokaz Talentów, na którym wszyscy chętni uczniowie mogli ukazać swoje niezwykłe i cudowne umiejętności.

Jesteśmy przekonani, że Kornel Makuszyński, któremu zależało na tym, aby dzieci były szczęśliwe i radosne, byłby dumny i zadowolony, widząc jasne i uśmiechnięte buzie uczniów i towarzyszących im dorosłych.

Uczniowie Koła Literackego


 

 Strona główna
BIP
BIP

elektroniczny samorząd

Licznik odwiedzin

7988871

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV