Dziś jest: Sobota 21 kwietnia 2018, imieniny: Feliksa i Anzelma

Zwycięstwo uczniów z Gimnazjum im. J.Korczaka w Chojnie

2017-04-13 11:25:03

Finał II Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz OZE" odbył się 6 kwietnia 2017r. w Technikum Kształtowania Środowiska przy Zespole Szkół nr 2 w Szczecinie Dąbiu. Uczniowie z Przelewic, Kołobrzegu, Koszalina, Szczecina i Chojnysprawdzali swoje umiejętności i wiedzę z zakresu energii odnawialnej.

W pierwszym etapie uczniowie wykonywali plakatyna temat „Zastosowanie odnawialnych źródeł do produkcji energii". Komisja konkursowa wybrała 10 najlepszych prac. Drużyny trzyosobowe przystąpiły do finału. Najpierw gimnazjaliści rozwiązywali 40 zadań teoretycznych z zakresu fizyki i odnawialnych źródeł energii. Następnie 5 drużyn z najlepszymi wynikami awansowało do trzeciego etapu, w którym należało rozwiązać 4 zadania praktyczne (obliczenia, rysowanie wykresu, wnioskowanie). Pierwsze miejsce zajął zespół z naszego gimnazjum, drugie ze Szczecina, a trzecie z Przelewic. Na szóstym miejscu w finale znalazła się druga drużyna z Korczaka w składzie: Kamila Pisanko, Maja Ostrowska, Julia Skrzypkowiak.

Zwycięska drużyna „Energy Team I" reprezentująca Gimnazjum im. Janusza Korczaka: Michalina Czajkowska, Ewa Jabłońska i Gracjan Jasnos. Zwycięzcy otrzymali tablety, ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Wszystkim finalistom  gratulujemy.Strona główna
BIP
BIP
BIP

elektroniczny samorząd

Licznik odwiedzin

7832392

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie Maciej Ostrowski e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV