Dziś jest: Środa 17 stycznia 2018, imieniny: Antoniego i Rościsława

Święto szkoły w Korczaku

2017-03-02 10:01:51

Przed pięćdziesięcioma czterema laty, 28 lutego 1963 roku, ówczesna szkoła podstawowa otrzymała imię Janusza Korczaka. Przez wiele lat funkcjonowała jako podstawówka, później jako zespół szkół, a po dzień dzisiejszy jako gimnazjum. Mury naszej szkoły opuściło wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy w rozmowach po latach z nostalgią wspominają szkolne czasy. W tym roku świętowaliśmy w nietypowy sposób, to był czas dla naszej młodzieży, czas na kształtowanie ich poczucia podmiotowości i sprawstwa. 

28 lutego, na trzech godzinach lekcyjnych, w szesnastu różnych salach, mieli oni okazję uczestniczyć w różnych aktywnościach edukacyjnych. Przy zastosowaniu metody aktywizującej zwanej karuzelą, pogłębiali swoją wiedzę o patronie szkoły, bawiąc się i ucząc jednocześnie. Tworzyli mural w sali aktywności plastycznej, portret Korczaka w cieczy nienewtonowskiej w sali aktywności technicznej. W sali myślicieli zgłębiali teksty źródłowe patrona szkoły, a w kalamburowni odgadywali skojarzenia odnoszące się do życia i twórczości Starego Doktora. Odwiedzali też salę muzyczno-magiczną i, cieszącą się największą popularnością, salę aktywności fizycznej, gdzie mogli zagrać w klasy z Korczakiem, poskakać w gumę z Klu Klu czy porozwiązywać zagadki matematyczno-ruchowe z Maciusiem. W każdej z klas uczniowie spędzali po dwadzieścia kilka minut, by następnie udać się do innej sali, i spróbować czegoś nowego.

Na piątek, 3 marca 2017 r. zaplanowaliśmy przeprowadzenie konkursu wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka wśród drużyn z klas trzecich. 

Od wtorku, tuż przy wejściu na teren szkoły, pojawiła się gablota z książkami. To nasza akcja: weź książkę/zostaw książkę: Przynieś niepotrzebną książkę do szkoły, zostaw ją w gablocie, zabierz ze sobą inną książkę, przeczytaj ją i przekaż dalej – zostaw w bibliotece lub w innym miejscu: u znajomych, u rodziny, w restauracji, na dworcu, w autobusie… Zachęcamy wszystkich do aktywnego przyłączenia się do akcji: można przynosić ciekawe, zapomniane, a może niepotrzebne już w domu książki, czasopisma, wymieniać je na inne, znajdujące się w gablocie, a po przeczytaniu – oddawać je dalej.  W gablocie nie zabraknie oczywiście książek patrona naszej szkoły. Ta gablota jest dla uczniów i nauczycieli Korczaka, ale także dla mieszkańców Chojny, więc dbajmy o nią jak najlepiej potrafimy i korzystajmy z niej wszyscy jak najdłużej. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie wszystkich inicjatyw.   


 

 Strona główna
BIP
BIP
BIP

elektroniczny samorząd

Licznik odwiedzin

7562316

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie Maciej Ostrowski e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV