Dziś jest: Środa 17 stycznia 2018, imieniny: Antoniego i Rościsława

Chojeńskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2017-02-27 14:08:16

„Namioty Wyklętych” to ogólnopolska akcja, mająca na celu upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych - działaczy ruchu antykomunistycznego w czasach okupacji naszego kraju, polskich patriotów, którzy mieli zostać przeklęci i zapomniani. 

Pierwszy marca został ustanowiony narodowym dniem Żołnierzy Wyklętych. Inicjatywa ta powstała z myślą o upamiętnieniu wszystkich tych, którzy nieustępliwie działali na rzecz naszego umęczonego kraju w trakcie II wojny światowej, jak również lata po niej – walcząc o wolność. Ich zryw był ostatnim polskim powstaniem narodowym. Przez komunistów nazywani bandytami i zdrajcami – w naszych sercach będą żyć wiecznie, ale nie jako “wyklęci”, lecz “niezłomni”.Historia o Żołnierzach była ukrywana i pomijana w czasie komunizmu. Czas przywrócić pamięć naszych prawdziwych, niezłomnych bohaterów.

Na „Namioty Wyklętych” składają się m.in spotkania z kombatantami, naukowcami specjalizującymi się w tematyce, oraz rekonstruktorami. Nie zabraknie również projekcji filmów historycznych, kiermaszu książkowego oraz wystawy poświęconej Niezłomnym.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o ustanowieniu  „Patronatu Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Żołnierzom Wyklętym”, którym obejmowane będą obchody ku czci Żołnierzy Wyklętych organizowane w roku 2017. Pragniemy przekazać, że projekt Dzień Żołnierzy Wyklętych – Namioty Wyklętych (4 marca 2017 roku, Chojna) uzyskał prezydencki patronat.Strona główna
BIP
BIP
BIP

elektroniczny samorząd

Licznik odwiedzin

7562323

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie Maciej Ostrowski e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV