VIII CHARYTATYWNA SZTAFETA ROWEROWA JEDZIEMY DLA OSKARA

2019-05-27 12:34:59

Tegoroczna sztafeta pobiła wszelkie rekordy. Ilość zgromadzonych uczestników, środki zebrane do puszek i wyjątkowa  atmosfera, to wszystko przeszłowszelkie oczekiwania organizatorów.Podczas licytacji, którą poprowadził Pan Robert Górski nieoceniony MISTRZ, emocje sięgnęły zenitu. Mieszkańcy Chojny wykazali się niezwykłą ofiarnością (wiele licytowanych przedmiotów  sprzedano kilkakrotnie).

XI sesja VIII kadencji Rady Miejskiej w Chojnie

2019-05-27 12:28:01

Uprzejmie informuję, że XI sesja VIII kadencji Rady Miejskiej w Chojnie, odbędzie się 30 maja 2019 r. (czwartek) o godzinie. 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Chojnie przy ul. Jagiellońskiej 2.

.

III Przegląd Pieśni Maryjnych OTO MATKA TWOJA w Chojnie

2019-05-21 13:52:32

III Przegląd Pieśni Maryjnych "Oto Matka Twoja" odbył się 18 maja 2019 roku. Zdjęcia przedstawiają pierwszą, artystyczną część przeglądu, która miała miejsce w Kościele Mariackim w Chojnie. Po części artystycznej uczestnicy i goście przeszli do Centrum Kultury w Chojnie, gdzie odbyła część nieoficjalna - poczęstunek, nieformalne rozmowy i śpiewy.

III Przegląd Pieśni Maryjnych już w sobotę w kościele Mariackim

2019-05-16 13:57:21

W imieniu organizatorów III Przeglądu Pieśni Maryjnych „Oto Matka Twoja”, który odbędzie się 18 maja 2019 roku w Chojnie, serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału i uczestnictwa w tej wyjątkowej imprezie. Przegląd odbędzie się już po raz trzeci w pięknym, symbolicznym miejscu, perle architektury sakralnej Pomorza Zachodniego, jaką jest podnoszony z ruin Kościół Mariacki w Chojnie. W miesiącu maju artyści amatorzy z terenu powiatu gryfińskiego, ale także z dalszych stron, w tym ze Szczecina, śpiewają tu na cześć Matki Bożej.

To muzyczne spotkanie nie tylko zbliża ze sobą ludzi – wykonawców, mieszkańców, przedstawicieli Kościoła i władz świeckich. Utrwala też piękną, polską tradycję i duchową kulturę naszego narodu, tak głęboko związaną z kultem Maryjnym, a przejawiającą się bogactwem stylów i form muzycznych, wielością i różnorodnością utworów i pieśni.

Po raz trzeci zatem będziemy śpiewać w Chojnie sławiąc pieśnią i modlitwą Matkę Boga, wyrażając radość ze wspólnego spotkania, ciesząc się życiem naszej wspólnoty pod Jej nieustającą opieką. II Przegląd Pieśni Maryjnych "Oto Matka Twoja" został objęty Patronatem Honorowym przez JE Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, Wojewodę Zachodniopomorskigo Pana Tomasza Hinca oraz Burmistrz Chojny Panią Barbarę Rawecką.

Odznaczenie Ryszarda Krakowiaka medalem Prezydenta RP

2019-05-15 19:37:52

Prezydent w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej nadał odznaczenie Ryszardowi Krakowiakowi z Chojny. Medal przyznaje się osobom zasłużonym dla odzyskania przez Polskę niepodległości. Krzyż Wolności i Solidarności jest symbolem wdzięczności dla tych, którym zawdzięczamy naszą wolność.Uroczystość odbyła się 14 maja w Gorzowie Wlkp. W uroczystości uczestniczyły władze Chojny - burmistrz Barbara Rawecka, zastępca burmistrza Marcin Pisanko, przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Karwan a także rodzina i przyjaciel odznaczonego F. Sidorczuk.

Ankieta Programu MIESZKANIE PLUS

2019-05-15 19:37:51

Szanowni Państwo!
Informujemy, że Gmina Chojna przystąpiła do realizacji programu MIESZKANIE PLUS. W ramach programu w ustalonej na terenie naszego miasta lokalizacji, planowane jest powstanie budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Program Mieszkanie Plus umożliwia powstanie mieszkań na wynajem.

OGŁOSZENIE

2019-05-15 19:37:50

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Chojna (właścicieli domów jednorodzinnych/bliźniaków) zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze” do składania wniosków do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie na wymianę starego pieca/kotła, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie budynku oraz montażu instalacji fotowoltaicznej. Urząd Miejski w Chojnie deklaruje pomoc w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel. 91 414 10 35 wew. 57. Szczegółowych informacji udziela Piotr Sobczyński – Inspektor w Wydziale Inwestycji, Remontów i Zarządzania Drogami parter, pok. nr 10. 

Rozpoczął się remont chodnika przy ulicy Orląt

2019-05-14 11:36:04

Na zlecenie gminy Chojna ruszył remont chodnika na ulicy Orląt (lotnisko). Obecnie na całej długości chodnika występują popękane płyty betonowe które stanowią niebezpieczeństwo dla dzieci, osób starszych oraz osób uczęszczających do Środowiskowego Domu Samopomocy. 

.

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7  [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 251   następne »
Strona główna
BIP
BIP

Licznik odwiedzin

9311963

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności