Dziś jest: Niedziela 25 czerwca 2017, imieniny: Łucji i Wilhelma

Międzyszkolny konkurs OMNIBUS

2017-03-22 09:08:12

W środę 15 marca w Szkole Podstawowej w Grzybnie, już po raz piąty odbył się konkurs OMNIBUS. Tym razem o tytuł omnibusa rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych gminy Chojna i gminy Trzcińsko Zdrój, byli to uczniowie ze szkoły podstawowej w Gogolinach, Stołecznej, Nawodnej, Chojnie oraz Grzybnie

Gminny konkurs MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

2017-03-22 09:08:11

10 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie odbył się gminny konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs zorganizowała z ramienia Gminy Chojna p. Weronika Kotlińska oraz p. Jan Będzak a koordynatorem na terenie szkoły była p. Stella Oczyńska – nauczyciel przyrody. W konkursie udział wzięło 11 uczniów z SP nr 2 w Chojnie, SP Krzymów oraz SP Grzybno.

Uczniowie z chojeńskiego gimnazjum bardzo blisko dużego sukcesu w Pyrzycach

2017-03-22 09:03:44

Uczniowie chojeńskiego gimnazjum w czwartek wzięli udział w ćwierćfinałach wojewódzkich w piłkę siatkową. Turniej odbył się na hali w Pyrzycach, a oprócz chojeńskiej drużyny wystąpilły takie drużyny jak - SOS Pyrzyce, gimnazjum w Myśliborzu, reprezentacja Szczecina oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Polic. Wcześniej zawodnicy z Chojny musieli przejść 2 etapy. W lutym zespół z Chojny nie miał sobie równych w zawodach powiatowych, wygrywając gładko wszystkie swoje mecze.

Konkurs filmowy MŁODZI O SUROWCACH MINERALNYCH

2017-03-22 08:50:25

Uczennica klasy trzeciej, Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie, Maja Ostrowska została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Młodzi o surowcach mineralnych” organizowanego przez Instytut Innowacji oraz  Państwowy Instytut Geologiczny. Przedmiotem konkursu było opracowanie historii na scenariusz filmowy, zawierający treści edukacyjne na temat jednego z wybranych surowców: węgiel brunatny, miedź, sól kamienna.

Pokaz rycerski w Nawodnej

2017-03-15 08:22:20

Korzystając doświadczeń innych szkół, nauczyciele Szkoly Podstawowej w Nawodnej, postanowili  zorganizować w ich placówce żywą lekcję historii. 8 marca w szkole gościła grupa artystyczna „Rekonstrukto” z Dębiny koło Zakrzewia w woj. lubelskim. Dzięki bardzo dobrze przygotowanemu pokazowi dzieci mogły odbyć podróż w czasie i na chwilę przenieść się do śreniowiecza aby poznać życie rycerzy.

Chojna włączyła się do ogólnopolskiej akcji NAMIOTY WYKLĘTYCH

2017-03-14 12:37:24

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o ustanowieniu „Patronatu Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Żołnierzom Wyklętym”, którym obejmowane będą obchody ku czci Żołnierzy Wyklętych organizowane w roku 2017. Chojeński projekt Dzień Żołnierzy Wyklętych – Namioty Wyklętych (obchodzony 4 marca 2017 roku w  Chojnie) uzyskał prezydencki patronat na wniosek dyrektora placówki.

XII Międzynarodowy Turniej Dano Pozniako w Wilnie - Kadra Jarosława Przygody

2017-03-14 12:12:36

XII Międzynarodowy Turniej Dano Pozniako w Wilnie był dla mnie jako trenera Kadry Narodowej pierwszym sprawdzianem do przygotowań Mistrzostw Europy (październik Turcja) zgłoszono 18 państw. Wystawiłem 9 osobową kadrę srebny medal zdobył Kondrat Kaczmarkiewicz 81 kg, 

.

Święto szkoły w Korczaku

2017-03-02 10:01:51

Przed pięćdziesięcioma czterema laty, 28 lutego 1963 roku, ówczesna szkoła podstawowa otrzymała imię Janusza Korczaka. Przez wiele lat funkcjonowała jako podstawówka, później jako zespół szkół, a po dzień dzisiejszy jako gimnazjum. Mury naszej szkoły opuściło wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy w rozmowach po latach z nostalgią wspominają szkolne czasy. W tym roku świętowaliśmy w nietypowy sposób, to był czas dla naszej młodzieży, czas na kształtowanie ich poczucia podmiotowości i sprawstwa. 

XVIII Charytatywny Bal Przyjaciół Gimnazjum PODZIĘKOWANIA

2017-03-01 09:16:21

Dnia 4 lutego 2017 r. w Restauracji „Pod Sadami" w Witnicy Chojeńskiej, odbył się XVIII Bal Charytatywny Przyjaciół Gimnazjum, który tradycyjnie organizowany jest  w czasie karnawału przez Radę Rodziców oraz Grono Pedagogiczne Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie. Bawili się na nim zaproszeni goście oraz liczni Przyjaciele szkoły, którzy wspierają nasze gimnazjum. 

Podsumowanie Aktywnych Ferii w Centrum Kultury

2017-02-27 14:09:23

Jak co roku podczas zimowego wypoczynku Centrum Kultury w Chojnie zorganizowało ciekawe zajęcia tematyczne. Na najmłodszych każdego dnia czekali pracownicy Centrum Kultury, którzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Były gry, konkursy, zajęcia plastyczne, warsztaty wokalne, przedstawienia teatralne, wycieczka na lodowisko, spotkania z policjantami oraz zamek dmuchany.

Chojeńskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2017-02-27 14:08:16

„Namioty Wyklętych” to ogólnopolska akcja, mająca na celu upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych - działaczy ruchu antykomunistycznego w czasach okupacji naszego kraju, polskich patriotów, którzy mieli zostać przeklęci i zapomniani. 

Pierwszy marca został ustanowiony narodowym dniem Żołnierzy Wyklętych. Inicjatywa ta powstała z myślą o upamiętnieniu wszystkich tych, którzy nieustępliwie działali na rzecz naszego umęczonego kraju w trakcie II wojny światowej, jak również lata po niej – walcząc o wolność. Ich zryw był ostatnim polskim powstaniem narodowym. Przez komunistów nazywani bandytami i zdrajcami – w naszych sercach będą żyć wiecznie, ale nie jako “wyklęci”, lecz “niezłomni”.Historia o Żołnierzach była ukrywana i pomijana w czasie komunizmu. Czas przywrócić pamięć naszych prawdziwych, niezłomnych bohaterów.

Na „Namioty Wyklętych” składają się m.in spotkania z kombatantami, naukowcami specjalizującymi się w tematyce, oraz rekonstruktorami. Nie zabraknie również projekcji filmów historycznych, kiermaszu książkowego oraz wystawy poświęconej Niezłomnym.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o ustanowieniu  „Patronatu Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Żołnierzom Wyklętym”, którym obejmowane będą obchody ku czci Żołnierzy Wyklętych organizowane w roku 2017. Pragniemy przekazać, że projekt Dzień Żołnierzy Wyklętych – Namioty Wyklętych (4 marca 2017 roku, Chojna) uzyskał prezydencki patronat.

X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie - wygrało chojeńskie gimnazjum

2017-02-16 11:15:19

Uczniowie Gimnazjum im. J. Korczaka zajęli I miejsce w X Powiatowym  Konkursie Wiedzy o Europie zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Nagrodą za zwycięstwo jest wyjazd do Brukseli ufundowany przez honorowego  patrona  tego konkursu  p. Bogusława Liberadzkiego, posła do Parlamentu Europejskiego.  

ZWYCIĘSKIE GIMNAZJUM W CHOJNIE

2017-02-16 11:09:23

Uczniowie Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie w dniu 7 lutego 2016 roku zajęli I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Siatkówce Chłopców i będą reprezentować nasz powiat w rozgrywkach regionalnych. Zawody odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nawodnej. Gratulujemy!!!

« poprzednie 1 2 3 4  [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 138   następne »
Strona główna
BIP
BIP

elektroniczny samorząd

Licznik odwiedzin

7024485

Opracowanie graficzne
Biuro Promocji w Chojnie Maciej Ostrowski e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV