Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Chojeńskie Lato Kulturalne

2019-02-12 22:29:03

Tegoroczne święto miasta będzie miało inną, nową formułę. W miesiącu lipcu i sierpniu planujemy szereg imprez kulturalno-rekreacyjnych.  „Chojeńskie Lato Kulturalne” rozpoczniemy Festiwalem Smaku, podczas którego stowarzyszenia gminy Chojna, Koła Gospodyń Wiejskich oraz restauracje zaprezentują  swoje potrawy i będą mogły uczestniczyć w konkurencjach Maratonu Smaku. W miesiącu lipcu planujemy imprezy  w ramach Dni Młodych, a w sierpniu Piknik Lotniczy i plenerowe koncerty. Nasza propozycja dotyczy organizacji spędzania wakacyjnego czasu wolnego z uwzględnieniem niedziel niehandlowych. Będzie to okazja do spotkań w gronie rodziny, przyjaciół, sąsiadów i znajomych. Centrum miasta czyli plac Konstytucji 3 Maja zostanie ożywiony przez ustawienie różnorodnych stoisk, promujących Gminę Chojna, a także letnią scenę plenerową. Mamy nadzieję, że proponowane działania kulturalne, społeczne, edukacyjne i rekreacyjno-sportowe wytworzą nową markę turystyczną Chojny.

Nowoczesna edukacja w Chojnie

2019-02-12 11:43:38

Cechą nowoczesnej szkoły jest atrakcyjne w formie i interdyscyplinarne przedstawianie wiedzy uczniom. Takie zajęcia podczas spotkania zaproponował młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. K.Makuszyńskiego w Chojnie przybyły z Warszawy geolog, geodeta, hydrograf morski i kartograf pan kpt. rez., mgr inż. – Wiesław Czajka

Podziękowania

2019-02-11 12:18:35

Składam gorące podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację ferii zimowych. Szczególne podziękowania kieruję do naszych gości, którzy dzielili się z nami swoją pasją Dziękuję Norbertowi Pająkowi, Damianowi Stępkowskiemu i całej ekipie paralotniarzy za profesjonalne zajęcia dla najmłodszych, Pawłowi Szczygłowi i Klubowi Krótkofalarskiemu SP1KZE za pokaz sprzętu i warsztaty łączności i komunikacji, kom.Robertowi Pannie - Naczelnikowi Wydziału Prewencji w Chojnie za przekazanie zasad bezpieczeństwa oraz Danielowi Kałużniakowi i strażakom z PSP w Gryfinie, MDP w Chojnie i Jednostce OSP w Chojnie za pokaz, warsztaty i konkurencje strażackie.

Informacja dla rolników

2019-02-05 13:23:56

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Szczecinie, zaprasza rolników z powiatu gryfińskiego na spotkanie informacyjno - szkoleniowe pod nazwą: „Zasady gospodarowania nieruchomościami Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz realizacja pozostałych działań Oddziału Terenowego KOWR w Szczecinie". Szkolenie odbędzie się w siedzibie Sekcji Zamiejscowej OT KOWR w Pyrzycach, ul. Warszawska 95,  13 lutego 2019 r. o godz. 10.00.

PROMOCJA Jubileuszowego X tomu Rocznika Chojeńskiego

2019-01-29 14:20:01

25 stycznia 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja X tomu „Rocznika Chojeńskiego”. Nowe wydanie czasopisma zadedykowano profesorowi Tadeuszowi Białeckiemu, który w 2018 roku obchodził jubileusz 85. urodzin. W czasie spotkania sylwetkę tego zasłużonego dla badań nad dziejami Ziemi Chojeńskiej historyka przedstawił profesor Uniwersytetu Szczecińskiego dr hab. Radosław Skrycki. O swej zażyłości z jubilatem barwnie opowiedział także mediewista prof. dr hab. Edward Rymar. Wypowiedzi obu tych naukowców, uzupełnione laudacją pióra prof. dr. hab. Radosława Gazińskiego zostały opublikowane w „Roczniku”.

« poprzednie1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 252   następne »
Strona główna
BIP
BIP

Licznik odwiedzin

9385295

Opracowanie graficzne
Centrum Informacji w Chojnie e-mail: nastrone@chojna.pl

Obsługa techniczna
ALFA TV

Deklaracja dostępności